کد خبر: ۱۷۶۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱:۴۵ - ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017December 06
محدود‌کردن فعالیت نوعی آنزیم، طول عمر انسان را افزایش می‌دهد.

شفا آنلاین>حوادث پزشکی>همه ما انسان‌ها دوست داریم طولانی‌تر زندگی کنیم و دانشمندان تلاش می‌کنند تا به این خواسته دست یابند. همیشه گفته‌اند که با استفاده از داروها و پزشکی مدرن و یا حتی داروهای سنتی، می‌توان به طول عمر انسان افزود. اما اخیرا یک تیم تحقیقاتی متشکل از دانشمندان یوسی ال( کالج دانشگاهی لندن)، نشان دادند که محدود‌کردن فعالیت نوعی آنزیم، طول عمر انسان را افزایش می‌دهد.به گزارش شفا آنلاین:این دانشمندان با تحقیق بر روی لغ، آنزیمی به نام ” آر.ان.ای پلی مرازIII”، که در تمام حیوانات و همچنین انسان وجود دارد را دوباره بررسی کرده و به حقایق تازه‌ای دست پیدا کنند. این آنزیم، در تولید پروتئین، نقش بسیار فعالی دارد و دانشمندان متوجه شدند که در فرآیند پیر شدن بدن نیز دست دارد. با محدود کردن فعالیت این آنزیم، طول عمر کرم‌ها و مگس‌های میوه تا ۱۰درصد افزایش یافت. درواقع آنزیم آر.ان.ای پلی مرازIII، روی عملکرد سلول‌های بنیادی و سلامت‌روده اثر منفی می‌گذارد و محدود‌کردن این آنزیم منجر به بهبود فعالیت‌های سلول‌های بنیادی و روده می‌شود. از آنجایی که این آنزیم در تمام حیوانات دیگر نیز وجود دارد، نتایج مربوط به تحقیق روی آنها را می‌توان به انسان نیز تعمیم داد.

مسدودکردن این آنزیم درست شبیه آنتی بیوتیک راپامیسین، سرکوب‌کننده ایمنی، است که آن نیز موجب طول عمر می‌شود. دانشمندان امیدوارند تحقیق بر روی آنزیم مورد بحث، موجب عملکرد بهتر آنتی بیوتیک راپامیسین نیز شود.


محققان امیدوارند بتوانند با انجام تنظیمات ژنتیکی، اثر مثبتی روی طول عمر انسان و سلامت روده او بگذارند. آنها در تلاش‌اند تا راز مولکول‌های درگیر در این فرآیند را کشف کرده و تدابیر جدیدی برای طول عمر کشف کنند.تکنولوژ ی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: