کد خبر: ۱۷۲۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017October 31
چهارمین کنگره بین المللی هپاتوپانکراتیکو بیلیاری و پیوندکبد تهران از امروز ( 9 آبان ماه ) در سالن همایش بیمارستان امام خمینی ( ره ) آغاز شد و تا 12 آبان این همایش ادامه می یابد
شفا آنلاین>سلامت>دبیراجرایی چهارمین کنگره بین المللی هپاتوپانکراتیکو بیلیاری وپیوند کبد تهران گفت: بیشترین پیوند کبد در شیراز و تهران انجام می شود که سالانه به بیش از 300 مورد می رسد.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر زهرا احمدی نژاد امروز سه شنبه در مراسم افتتاح چهارمین کنگره بین المللی هپاتوپانکراتیکو بیلیاری وپیوند کبد تهران در سالن همایش های بیمارستان امام خمینی (ره)، تعداد مراکز پیوند کبد در کشور را کمتر از 10 مرکز اعلام و اظهار کرد: شیراز فعال ترین و بیشترین آمار در این زمینه را دارد و بیمارستان امام خمینی (ره) رتبه دوم را دارد.

وی تعداد پیوند کبد در کشور را بیش از 350 مورد اعلام کرد و گفت: بیش از 300 مورد در دو مرکز شیراز و تهران انجام می شود و بقیه در سایر مراکز انجام می شود.

متخصص بیماری عفونی، تعداد پیوند مورد نیاز در کشور را بین 700 تا 1000 مورد اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده به این تعداد در کشور برسیم.

وی ادامه داد که بطور متوسط سالانه در بیمارستان امام خمینی تهران (ره) 100 پیوند کبد انجام می شود و تا به حال 600 پیوند کبد در این بیمارستان انجام شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: پیوند کبد(Liver Transplant) در این بیمارستان نتایج بسیار خوبی داشته و میزان بقای بیماران بیش از 85 درصد است که این نتایج مشابه مراکز معتبر دنیا است.

احمدی نژاد افزود: باتوجه به نیاز به پیوند کبد در کشور و لیست انتظار بیماران باید تعداد مراکز پیوند کبد در کشور افزایش یابد.

وی به حضور نیروهای مجرب در حوزه پیوند کبد اشاره کرد و گفت: نیروهای انسانی مجرب در مراکز پیوند کبد فعال و مشغول ارایه خدمت به بیماران هستند.

احمدی نژاد به وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته برای پیوند کبد در ایران اشاره کرد و گفت: اتاق های عمل مجهز و خوبی برای پیوند داریم و برخی از تجهیزاتی که در ایران وجود دارد در کمتر کشوری در خاورمیانه یافت می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه دارد که از لحاظ آزمایشگاه مقداری عقب هستیم و باید اقدامات لازم برای ارتقاء این زمینه انجام گیرد.

وی ، بهره گیری از تجربیات استادان صاحب نام خارجی، بیان آخرین دستاوردها، تبادل تجربیات و بیان تازه های این حوزه را از مهمترین اهداف این کنگره اعلام کرد و گفت: حضور محققان صاحب نام فرصتی مناسب برای همکاران جوان است تا از تجربیات آنان به نحو مطلوب استفاده کنند.

چهارمین کنگره بین المللی هپاتوپانکراتیکو بیلیاری و پیوندکبد تهران از امروز ( 9 آبان ماه ) در سالن همایش بیمارستان امام خمینی ( ره ) آغاز شد و تا 12 آبان این همایش ادامه می یابد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
علی نقی مصلح
|
Afghanistan
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
0
0
درود و سلام به شفا آنلاین
یک مریض دارم که دچار به مرض سیروز است و در حدود 30 سال پیش در کشور ایران در شفاخانه امام خمینی( ره) بستری بود و کبدش BEBC شد.
اما حالا دچار این مریضی است و ازین وضع رنج می برد آیا درمانی هست که شما بتوانید؟
آیا پیوند کبد انکانش است که انجام شود؟
ممنون شما میشم
مدیر پایگاه باسلام
آیا بیمار شما درحال حاضرنیازمند پیوند کبد است؟
علی نقی مصلح
|
Afghanistan
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
0
0
سلام
بلی مریض من نیاز به پیوند کبد دارد.
شما می توانید بگویید که هزینه این عمل چقدر می شود؟
و کدام تخفیفی از ناحیه عمل یا امداد کننده ی وجود دارد، لطفن همراهی ام کنید.
ممنون شما
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: