کد خبر: ۱۶۹۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۰ - ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017October 11
در پی حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی در خرداد امسال، 17 تن از هموطنان کشور به شهادت و شماری نیز مجروح شدند اما در بین مراجعه کنندگان به دفاتر نمایندگان در مجلس یکی از افراد خبرسازتر شد، که این فرد کودکی دو ساله به نام عماد اسماعیل نژاد بود.
شفا آنلاین>سلامت>رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پیگیری کارهای درمانی عماد اسماعیل نژاد کودک نجات یافته از حادثه حمله تروریستی به مجلس، تاکید کرد.
به گزارش شفا آنلاین،در پی حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی در خرداد امسال، 17 تن از هموطنان کشور به شهادت و شماری نیز مجروح شدند اما در بین مراجعه کنندگان به دفاتر نمایندگان در مجلس یکی از افراد خبرسازتر شد، که این فرد کودکی دو ساله به نام عماد اسماعیل نژاد بود.

خانواده عماد اسماعیلی نژاد برای تامین هزینه های درمانی فرزندشان که مبتلا به یک بیماری نادر است به مجلس مراجعه کرده بود که ناگهان تروریست ها با ورود به خانه ملت آن حوادث تلخ را رقم زدند، اما به صورت معجزه آسایی و در یک اقدام ایثارگرانه وی از طریق پنجره ساختمان به بیرون از ساختمان منتقل و نجات یافت.

خانواده عماد اسماعیل نژاد کودک نجات یافته از حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی برای تشریح روند درمانی عماد روز چهارشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار کردند.

رضا رضایی مدیرکل بودجه و امور مالی وزارت بهداشت و درمان در این جلسه گزارشی از روند تامین هزینه ها برای آنزیم درمانی عماد اسماعیل نژاد ارائه و اظهار کرد: مقرر شده داروهای عماد از خارج کشور وارد شود.

معاون مرکز طبی کودکان در خصوص بیمار عماد اسماعیلی نیز در این جلسه اشاره کرد که بیماری عماد یک بیماری ژنتیکی نادر است و مراحل درمانی آن در حال پیگیری است مراحل وارد کردن دارو از خارج کشور برای آنزیم درمانی عماد اسماعیلی در حال انجام است و بزودی این مهم انجام می شود البته هزینه داروها از سوی دولت تامین می شود البته عماد اسماعیلی در لیست نوبت دهی برای انجام عمل پیوند مغز استخوان است.

لاریجانی در این دیدار با آرزوی شفای عاجل برای عماد اسماعیل نژاد گفت: اقدامات لازم برای درمان عماد اسماعیل نژاد انجام شود و در این رابطه نیز پیگیری های لازم از سوی مجلس برای درمان و انجام عمل پیوند مغز استخوان صورت خواهد گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه حمله ترویستی به مجلس حادثه نادری بود، افزود: شهامت سلمان بهرامی مسوول دفتر نمایندگان استان گلستان و همچنین پاسدار طالبی که در روز وقوع حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در نجات جان عماد اسماعیل نژاد داشتند، قابل تقدیر است.
برچسب ها: کودک ، سلامت ، مجلس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: