کد خبر: ۱۶۸۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶:۳۰ - ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017October 04
خشکی پوست بدن اکثرا به دلیل کم شدن رطوبت زیر جلدی و در اصطلاح طب سنتی غلبه خلط سرد و خشک بر عضو پوست بروز می‌کند و با توجه به سرد و خشک بودن مزاج فصل پاییز، شیوع آن در این فصل بیشتر است.
با توجه به سرد و خشک بودن مزاج فصل پاییز، شیوع خشکی پوست بدن در این فصل بیشتر شایع است. اگر این خشکی با افزایش حرارت بدن همراه باشد، منجر به خارش پوست می‌شود.

خشکی پوست بدن اکثرا به دلیل کم شدن رطوبت زیر جلدی و در اصطلاح طب سنتی غلبه خلط سرد و خشک بر عضو پوست بروز می‌کند و با توجه به سرد و خشک بودن مزاج فصل پاییز، شیوع آن در این فصل بیشتر است. اگر این خشکی با افزایش حرارت بدنی همراه باشد، نواحی خشک بدن دچار خارش نیز می‌شود. البته در قسمت‌هایی چون پاشنه پا، خشکی ممکن است به دلیل استمرار تماس با جسم سخت ایجاد شود. 

برای رفع خشکی پوست چه باید کرد؟

برای رفع خشکی پوست باید از ترکیبات موضعی مرطوب‌کننده استفاده کرد. مالیدن روغن‌های رطوبت‌دار مانند روغن بنفشه  یا موم، آب چغندر، لعاب گل خطمی به طور مکرر می‌تواند باعث رطوبت بخشی به پوست بدن شود.  

کسانی که دچار خشکی پوست هستند باید از اسحتمام با آب بسیار داغ امتناع کنند و بعد از حمام و خشک کردن آب بدن به وسیله حوله، زمانی که پوست نمناک است سطح پوست را با استفاده از روغن‌های مرطوب‌کننده چرب کنند.سلامانه

یادداشتی از دکتر فاطمه اقبالیان، متخصص طب سنتی

برچسب ها: آب چغندر ، پاییز ، رطوبت
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: