کد خبر: ۱۵۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 2017May 08
تحقیق 'بنیاد بهداشت روانی' در انگلیس، نشان می دهد که مشکلات روانی در میان افرادی که 18 تا 54 سال سن دارند، حادتر از سایر گروه های سنی است
شفا آنلاین>اجتماعی>نتیجه تحقیق یک موسسه انگلیسی فعال در حوزه بهداشت روانی نشان می دهد که دو سوم مردم انگلیس به ویژه طبقات کم درآمد این کشور، در مقطعی از زندگی شان دچار مشکلات روانی بوده اند.

به گزارش شفا آنلاین، تحقیق 'بنیاد بهداشت روانی' در انگلیس، نشان می دهد که مشکلات روانی در میان افرادی که 18 تا 54 سال سن دارند، حادتر از سایر گروه های سنی است.

بر اساس نتایج تحقیق یاد شده که در جریان آن بیش از 2 هزار نفر مورد بررسی قرار گرفته اند، 70 درصد 18 تا 34 ساله ها و 68 درصد 35 تا 54 ساله ها، اذعان داشته اند که در مقطعی در زندگی شان از مشکلات روانی رنج برده اند. این در حالی است که نتیجه تحقیقات یاد شده نشان می دهد که تنها 58 درصد سالمندان انگلیسی به مشکلات روانی خود در گذاشته اذعان داشته اند.

بررسی های این بنیاد همچنین حاکی از آن است که 42 درصد مردم انگلیس، در دوره ای دچار افسردگی(Depression) و حملات عصبی بوده اند.

نکته قابل توجه در تحقیقات بنیاد بهداشت روانی، اشاره به این مساله است که قشر کم درآمد از مشکلات روانی بیشتری نسبت به آنهایی که در آمد بهتری دارند، رنج برده اند.

این گزارش نشان می دهد، 73 درصد انگلیسی هایی که درآمدشان زیر یک هزار و 200 پوند در ماه بوده، در قیاس با 59 درصد آنهایی که درآمدشان بالاتر از 3 هزار و 701 یک پوند در ماه بوده، دچار مشکلات روانی بوده اند.

گزارش یاد شده در همین رابطه اضافه می کند که 85 درصد بیکاران انگلیسی از مشکلات روانی رنج برده اند.

آمار مشکلات روانی در میان زنان انگلیسی نیز، موید بعد دیگری از وخامت این مساله در جامعه انگلیس است.

بر اساس تحقیقات 'بنیاد بهداشت روانی»، 70 درصد زنان انگلیسی دچار مشکلات عصبی و روانی بوده و این در حالی است که 60 درصد مردان انگلیسی دچار مشکلات مشابه بوده اند.
به طور میانگین، نتایج تحقیقات یاد شده؛ حاکی از آن است که 65 درصد مردم انگلیس تاکنون دچار مشکلات روانی بوده اند.

موسسه انگلیسی « پریزن ریفورم تراست» نیز اخیرا در گزارشی عنوان کرد در بازه زمانی یک ساله منتهی به ماه مارس 2017 میلادی، 113 شهروند انگلیسی اقدام به خودکشی و تا دسامبر 2016 میلادی، 40 هزار و 161 نفر به خود آسیب زده اند.

گزارش این موسسه انگلیسی همچنین حاکی از آن است که یک چهارم زندانیان در زندان های انگلیسی از مشکل اضطراب رنج برده، 46 درصد زنان و 21 درصد مردان زندانی، اقدام به خودکشی(Suicide) کرده اند.

«جنی ادواردز» مدیر اجرایی موسسه «منتال هلس» در گفت وگو با روزنامه گاردین که روز دوشنبه منتشر شد، عنوان کرد: گزارش ما موید عمق این مشکل در سطج جامعه است. این مشکل محدود به قشر کمی از جامعه نیست بلکه اکثر افراد در مقطعی با مشکلات روانی مواجه شده اند.

این گزارش در حالی منتشر می شود که «ترزا می» نخست وزیر انگلیس با اشاره به وخامت مشکلات روانی در جامعه انگلیس وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی پیش رو، طرحی را به اجرا خواهد گذاشت که بر اساس آن، مدارس و موسسات آموزشی از مشاوره های روانی برای بهبود و ارتقاء وضعیت روانی دانش آموزان بهره مند شوند.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، از هر چهار نفر در سطح جهان یک نفر با مشکلاتی روانی از جمله افسردگی رنج می برند.
برچسب ها: افسردگی ، خودکشی ، اضطراب
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: