کد خبر: ۱۳۸۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۵ - 2017January 11
صحنه سازی با جان روایت افرادی است که تصادفی ساختگی ایجاد می کنند تا دیه یک انسان کامل را دریافت کنند.
شفا آنلاین>اجتماعی>پیمانکاران تصادف های ساختگی معمولا ٦٠ تا ٧٠ درصد پول دیه مجروح را برای خودشان برمی دارند به‌ ازای شکستن هر دست یا پا به کسانی که در تصادف‌های ساختگی شرکت می کنند ٣ میلیون تومان می دهند.

به گزارش شفا آنلاین،آرش سالاری رییس اداره ارزیابی شکایات پزشکی قانونی استان تهران درباره موضوعی که به تازگی در فضای مجازی مبنی بر صحنه سازی در تصادفات مطرح شده، گفت: اکنون بسیاری از این افراد که اقدام به این کار می کنند، آن را برای خود جزء منبع درآمد به حساب می آورند و  پول‌های میلیونی با ریختن خون خود به جیب می زنند.

وی بیان کرد: در ایران و بسیاری از کشورهای جهان خودکشی اقدام ناپسند بوده اما با این وجود آمار افرادی که از این طریق کشته می شوند، بسیار افزایش یافته است.

رییس اداره ارزیابی شکایات پزشکی قانونی استان تهران تصریح کرد: باتوجه به شبیه سازی حوادث که این روزها بسیار اتفاق می افتد که موضوع جدیدی است و به همین خاطر آمار دقیقی از این موضوع در دست نیست. 

وی اظهار داشت: از زمانی که پزشکی قانونی وارد این موضوع شده، طبیعی است آمار تعداد افراد شناسایی شده افزایش پیدا کند.

سالاری افزود: به طور کلی هر ماه در تهران آمار حوادث صحنه سازی با جان رو به افزایش است که در مردادماه تهران 13 مورد، شهریور ماه 16 مورد، مهرماه 15 مورد و آبان ماه سال جاری 22 مورد کشفیات در این زمینه صحنه سازی با جان در استان تهران داشتیم.

رییس اداره ارزیابی شکایات پزشکی قانونی استان تهران یادآور شد: بر این اساس نتایج بدست آمده از روبه افزایش بودن این صحنه سازی در تهران خبر می دهد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: