کد خبر: ۱۳۷۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۱۸ دی ۱۳۹۵ - 2017January 07
از حدود 9 سال پیش وزارت بهداشت مکلف به پیشنهاد تعرفه‌های پرستاری بود، پس از این مدت بسته پیشنهادی را به صورت ناقص به شورای عالی بیمه ارسال کرده است که نه نظام پرستاری آن را قبول دارد و نه معاونت پرستاری وزارت بهداشت آنرا پذیرفته است.

شفا آنلاین.سلامت>سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارسال بسته پیشنهادی تعرفه پرستاری به دبیرخانه شورای عالی بیمه گفت: وزارت بهداشت برای رفع تکلیف، این بسته ناقص را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد و در حال بررسی و جلسات کارشناسی برای تکمیل این بسته پیشنهادی هستیم.

به گزارش شفا آنلاین،دکتر میکائیلی درباره وضعیت بررسی و تصویب تعرفه‌های پیشنهادی پرستاری که از وزارت بهداشت به شورای عالی بیمه ارسال شده است، گفت: از حدود 9 سال پیش وزارت بهداشت مکلف به پیشنهاد تعرفه‌های پرستاری بود، پس از این مدت بسته پیشنهادی را به صورت ناقص به شورای عالی بیمه ارسال کرده است که نه نظام پرستاری آن را قبول دارد و نه معاونت پرستاری وزارت بهداشت آنرا پذیرفته است.

وی افزود: به تازگی جلسه‌ای در کمیسیون اجتماعی دولت برگزار شده بود و رییس کمیسیون اجتماعی دولت، وزارت بهداشت را مکلف کرد ظرف یک هفته بسته تعرفه‌های پرستاری را به شورای عالی بیمه ارسال کند، اما موضوع این است که تعرفه‌گذاری یک امر تخصصی و زمانبر است و نمی‌توان در عرض چند هفته آن را ارائه و بررسی کرد.

سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بسته‌ای که به دبیرخانه ارسال شده، بسته‌ای نیست که مجریان و ذینفعان موافق آن باشند و در واقع می‌توان گفت وزارت بهداشت برای رفع تکلیف آن را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد.

میکائیلی با اشاره به اینکه حدود 1000 خدمت در این بسته آمده است که باید همگی با هم متوازن باشند و تصویب آن کار مشکلی است، گفت: حتی ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی که 1.5 سال است در دست بررسی است و مرتبا جلساتی پیرامون آن برگزار می‌شود هنوز به مرحله تصویب نرسیده است؛ برای تعرفه‌های پرستاری نیز جلساتی را شروع کردیم که اعضای نظام پزشکی نیز در آن حضور دارند و مشغول پیگیری و بررسی هستیم تا این بسته را کامل کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: