کد خبر: ۱۳۶۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۲۱ - ۰۷ دی ۱۳۹۵ - 2016December 27
شفاآنلاین :متخصص جراحی گوش ،حلق و بینی با بیان اینکه عمل جراحی لوزه مربوط به سن خاصی نیست خاطرنشان کرد: لوزه زمانی باید عمل شود که مشکلاتی برای فرد ایجاد کرده باشد.

 دکترمجید نصیری درگفتگوی اختصاصی با شفاآنلاین ضمن بیان این مطلب گفت : لوزه یکی از اجزای بدن است که درجریان تکامل دوران جنینی ،رشد پیدا میکند و در انتهای قاعده ی زبان دو طرف تشکیل می شود .

لوزه ها چه زمانی باید عمل شوند؟/آیا عمل لوزه مختص سن خاصی است؟

عضو انجمن متخصصین گوش ،حلق و بینی اروپا اظهارداشت :لوزه یکی از قسمت های سیستم دفاعی بدن است که جز غدد لنفاوی حساب می شود و کارکردش هم بخصوص برای بچه ها اهمیت دارد. چراکه سیستم ایمنی شان تکامل پیدا نکرده و لوزه کار دفاعی  انجام می دهد .وی درباره این اصطلاح عامیانه که گفته میشود من لوزه دارم تصریح کرد: لوزه را همه دارند ولی منظور این است که لوزه شان مشکل دارد .

وی افزودمتخصص گوش و حلق و بینی ازدانشگاه بن آلمان درادامه گفتگو با شفاآنلاین درباره زمان عمل جراحی لوزه نیز تصریح کرد:عمل لوزه سن وسال خاصی ندارد.حال آنکه لوزه ها زمانی باید عمل شود که درگیر عفونت های مکررباشند. موقع دیگری که باید لوزه عمل شود زمانی است که به صورت حفره حفره در میاید و لکه های سفیدی در ان دیده می شود که اصطلاحا به ان سنگ لوزه گفته می شود که این ها بسیار بد بو و بد مزه هستند.پس در این صورت بهتر است که لوزه عمل شود.همچنین باید بدانیم چنانچه  لوزه ها بیش از اندازه بزرگ شده باشند ومانع عمل بلع شوند و در هنگام خواب نیز مشکلات تنفسی ایجاد کند باید عمل شود.

وی درباره خطرات احتمالی  عمل لوزه نیزگفت :مثل همه ی عمل های جراحی بدون شک عمل لوزه نیز یکسری خطرات کلی دارد مثل : عفونت ، خونریزی و احتمال نیاز به عمل جراحی مجدد و در صورت خیلی خیلی نادر اگر خونریزی شدید باشد نیاز به تزریق خون خواهد بود.
www.drmajidnasiri.ir
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: