کد خبر: ۱۰۵۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016April 23
شفا آنلاین>حوادث پزشکی> مرد هندی 45 دقیقه پس از مرگ به طرز معجزه‌آسایی زنده شد.
به گزارش شفا آنلاین،جایسوکبای تاکر 38 ساله که از تنگی نفس و یک بیماری قلبی رنج می‌برد، در انتظار پیوند قلب بود که ناگهان دچار ایست قلبی شد.با گذشت پنج دقیقه از ایست قلبی، مغز آسیبی جدی می‌بیند و تنها در 10 دقیقه، بیمار جان می‌دهد.به گفته پزشکان، عملیات احیای قلبی  ریوی تاکر در بیمارستان فورتیس مالار در شهر چنای واقع در شمال شرق هند، بلافاصله آغاز شد اما بدن وی به مدت بیش از 45 دقیقه هیچ پاسخی نداد.پزشکان تلاش کردند با پایین آوردن درجه حرارت بدن تاکر مانع آسیب مغزی وی در طول ایست قلبی شوند.

 

با اینکه تاکر از نظر علمی و پزشکی، مُرده تلقی می‌شد پزشکان اما ناامید نشدند و عمل پیوند قلب وی را آغاز کردند.به گفته پزشکان، بعد از عمل پیوند، قلب جدید شروع به تپش کرد و خون در بدن تاکر به جریان افتاد و بدنش نیز به عملیات احیای ریوی پاسخ مثبت داد.

 

تاکر در حال حاضر حال عمومی مساعدی دارد و در حال ریکاوری و استراحت است.وی به خبرنگاران گفته است: «احساس می‌کنم زندگی جدیدی به من هدیه شده است.»دکتر سورِش رائو، رئیس بخش قلب، بیهوشی و مراقبت‌های ویژه در بیمارستان فورتیس مالار گفت: «معجزاتی مانند این، نادر است. امکان زنده ماندن پس از ایست قلبی حتی در بیمارستان، تنها 15 درصد است. اگر او در بیمارستان پذیرش نمی‌شد، شانس زندگی را از دست می‌داد.»


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: